PREMIUM naujiena - Falke pėdkelnės

FALKE ISTORIJA

1895 Franz Falke-Rohen įkuria mažą mezgimo įmonę .

1902 vyriausias sūnus ima vadovauti mažam mezgimo fabrikui ir išgyvena neramų I-ojo pasaulinio karo laikotarpį. Vėliau tėvas ir sūnus įsigijo siūlų verpimo įmonę šiandien žinomą - Falke verpalų pavadinimu tapo stipriu pagrindu Falke Group formavimusi. Sparti plėtra mažą šeimos mezgimo cechą išplėtė iki 800 darbuotojų įmonės.

1946-1950 Falke prekinio ženklo atsiradimas. Su trečios Falke kartos vadovavimu prasidėjo ženklo plėtra Europoje. Kito gamybos asortimentas. Nuo pėdkelnių iki megztų gaminių moterims ir vyrams. Šiandien Falke gali pasiūlyti aukštos kokybės sportinės paskirties rūbų skirtų vyrams ir moterims. Už naujų technologijų panaudojimą, ženklui yra suteikti prestižiniai apdovanojimai. Falke pasiūla apatiniai rūbai, pėdkelnės ir megztos kojinės, kurių sudėtis varijuoja nuo subtilių nėrinių iki kašmyro šilko , medvilnės ...

FALKE Šis vokiečių ženklas remiasi aukštos kokybės standartais ir moderniu dizainu . Falke aukščiausios kokybės produktai , kurie suteiks jums didelį malonumą juos dėvint .

Apie pėdkelnes...

PĖDKELNIŲ KILMĖ

Pėdkelnių gimtine laikoma Ispanija, kurioje ispanų valdovai labai mėgo nešioti rankomis megztas pėdkelnes. Pėdkelnių mezgimas nebuvo vargšų valstiečių darbas. Šilkines pėdkelnes megzdavo specialiai šio amato mokęsi meistrai, kiekviena pėdkelnių pora būdavusi lyg meno kūrinys.

Pirmoji moteris, kuri ėmė nešioti pėdkelnes buvo Elžbieta I, gavusi šį naują aprėdą dovanų iš Ispanijos karaliaus. XX amžiuje buvo išrastas nailonas – štai tada prasidėjo didžioji pėdkelnių era. Karo metu moterys lyg pamišusios rūpinosi kur gauti pėdkelnių, o jei jų negaudavo, tai bent pieštuku ant kojų išpiešdavo kojinių siūlę. Vėliau kojinių pramonė vis tobulėjo, atsirado lykra, elastanas, mikrofibra. Su skirtingomis kiekvienos naujai atrastos medžiagos savybėmis plėtėsi ir kojinių funkcijos – dabar pėdkelnės turi ne tik puošiamąsias ar šildomąsias savybes, tačiau gerai priglusdamos apsaugo nuo venų išsiplėtimo, kojų nuovargio ar netgi padeda koreguoti figūros išlinkimus. Sukurtos kojinės su silikonine lipnia juostele atdrodo ypatingai seksualiai ir yra patogios nešioti, nes nesmunka ir neturi aukšto liemens, kuris vis taikosi išlįsti virš sijonėlio juosmens.

Taigi, kaip supratote, ilgą laiką pėdkelnes dėvėjo išskirtinai vyrai. Tačiau kaip gerai, kad dabar tai – tik moterims priklausantis žavingas dalykėlis, tad naudokimės tuo ir būkime žavios, moteriškos ir gundančios!

KAIP IŠSIRINKTI TINKAMAS PĖDKELNES?

Dažniausiai moterys perka joms žinomų ir patikrintų gamintojų pėdkelnes ar kojines. Tačiau kartais smalsumas nugali ir akys nejučiomis krypsta link naujų gamintojų, modelių ir pasiūlymų.

KAIP NENUSIVILTI NAUJA PREKE

Visų pirma stenkitės rinktis žinomų ir kokybišką produkciją kuriančių gamintojų prekes. Keli papildomi litai už panašaus modelio, tačiau kokybiškesnį produktą atsipirks su kaupu. Visų pirma – kokybė kainuoja. Arba – pigių gerų daiktų nebūna. Pėdkelnių pasaulyje konkurencija yra milžiniška, ir jeigu panašių pėdkelnių kaina yra skirtinga, tai gali būti todėl, kad brangesnių pėdkelnių gamintojas renkasi kokybiškesnes žaliavas ir medžiagas jų gamybai. Tačiau tokios pėdkelnės Jums tarnaus ilgiau ir todėl santykinai – kainuos pigiau. Juk viena kokybiškų (nors ir brangesnių) pėdkelnių pora yra geriau, nei dvi pigesnės, iš kurių pirmąją tenka išmesti, mat „akys nubėgo“ vos užsidėjus pirmą kartą.

Antra priežastis, kodėl verta pirkti žinomų, gerų pėdkelnių gamintojų prekes – jas bus maloniau dėvėti. Didieji pėdkelnių gamintojai, kurie rūpinasi savo prekių kokybe ir vartotojų pasitenkinimu daug investuoja į paties modelio savybes, kurios dažniausiai būna nematomos. Perkant kokybišką produktą yra didesnė tikimybė, kad dydis tobulai Jums tiks. Specialių medžiagų dėka pėdkelnės yra tampresnės, elastingesnės ir taip labiau prisitaikančios prie skirtingų formų ir dydžių kojų. Be to – jos ne tik geriau tiks Jūsų kojoms, bet ir dėvint tokias pėdkelnes jausitės kur kas maloniau: jos niekur nespaus, netemps, nepersisuks ir nedeformuos rašto.Jei tik yra galimybė – rinkitės dydį pagal gamintojo pateikiamus nurodymus dydžių lentelėse ir atsižvelgiant į savo ūgį ir svorį. Taip sumažės tikimybė, kad nusipirksite nepatogias pėdkelnes. Jeigu dvejojate kurį dydį rinktis iš dviejų (tarkim pagal lentelę Jums tinka ir M ir L arba 2 ir 3 dydis) – rinkitės didesnį modelį. Kaina bus ta pati, tačiau gaminant šiuolaikines pėdkelnes ir kojines naudojamos tokios medžiagos kaip spandeksas, lykra ir kitos, kurios suteikia pėdkelnėms tamprumo, patikimai apkabina Jūsų kojas ir neleidžia pėdkelnėms smukti. Dar atkreipkite dėmesį į tai, kad skirtingi gamintojai naudoja skirtingas dydžių lenteles, todėl atidžiai išsiaiškinkite, kuris dydis bus tinkamas Jums.

Jeigu yra pateikiama informacija – būtinai atkreipkite dėmesį į produkto sudėtį. Pavyzdžiui kuo daugiau kojinių ar pėdkelnių sudėtyje yra lykros, arba elastano – tuo pėdkelnės bus tampresnės, paklusnesnės, geriau apglaus Jūsų kojas ir tarnaus ilgiau. Kuo mažiau įdėta papildomų elastinių medžiagų (tarkim 5% ar mažiau) – tuo greičiau tokios pėdkelnės išsitampys ir praras savo apglundančias savybes.

Papildomas momentas, į kurį verta atkreipti dėmesį – tai plokščios siūlės arba nematomai sutvirtintos pėdkelnių dalys. Plokščios siūlės patikimai pasislėps net ir po aptemptais drabužiais ir nesuteiks vizualinio diskomforto, kuomet ne per drabužius matosi kur prasideda ir baigiasi pėdkelnės arba jų dalys. Nematomai sutvirtintos pėdkelnių dalys (dažniausiai tai būna pirštų ar pėdų dalis) užtikrins, kad dėvint tokias pėdkelnes jų “ akys nepabėgs“ net ir tuomet kai kojų pirštai ar kulnai trinasi avalynės viduje. Taip išvengsite nemalonių akimirkų, kai ilgai vaikštant nepastebimai suplyšta Jūsų kojinės ar pėdkelnės.

KĄ REIŠKIA TIE PASLAPTINGIEJI "DENAI" IR "LAIKROS"?

Denas – audinio tankumas. Denjė skaičiumi sutrumpintai (DEN) nusakomas pėdkelnių storis, tiksliau, siūlo, iš kurio jos numegztos, svoris ir tankis. Kiek denjė nurodyta ant pakuotės, tiek gramų sveria 9 km siūlo, iš kurio pėdkelnės pagamintos.

6 - 15 DEN Itin plonos pėdkelnės, kurias mūvint kojos atrodo tarsi nuogos. Šios pėdkelnės paprastai mūvimos šiltuoju sezonu arba derinamos su vakarine apranga. Su 6 - 15 den'ų pėdkelnėmis kojos atrodo labai elegantiškai.

20-40 DEN pėdkelnės tinkamos visiems metų laikams. Jos gali pūti nepermatomos ar permatomos.

50 - 180 DEN pėdkelnės skirtos mūvėti šaltuoju sezonu. Jose dažnai būna medvilnės, mikrofibros, akrilo arba vilnos.

Kuo tankesnis audinys, tuo storesni siūlai, tuo daugiau denų. Tačiau kaina priklauso ne nuo denų skaičiaus - kartais 7-15 denų pėdkelnės kainuoja brangiau nei 40 denų. Kaina priklauso nuo laikros: kuo jos daugiau, tuo kaina didesnė. Jei ant pakuotės nurodyta, kad gaminio sudėtyje yra 3-5% laikros, reikėtų žinoti, kad visa laikra bus liemenyje, o kojinės yra iš paprasčiausio kaprono, kuris dažnai susigarankščiuoja į "armonikėlę". Jei pėdkelnes dėvite visą dieną, labiausiai tam tinka 12-17% elastano turintys gaminiai. Jei laikros yra 25-30%, tokios pėdkelnės turi gydomųjų (antivarikozinių ir anticeliulitinių) savybių.

Didelį vaidmenį pėdkelnių kokybei turi ir mikropluoštas ("mikrofibra"). Ji užtikrina, kad pėdkelnės būtų pakankamai minkštos, švelnios ir tuo pačiu tvirtos. Ant įpakavimų ji dažniausiai nurodoma užrašu "multisoft" arba "micro". Kuo didesnis jos skaičius (jis gali būti nuo 13 iki 80), tuo geresnė pėdkelnių kokybė ir ilgesnis galiojimo laikas.

KAIP UŽSIMAUTI PĖDKELNES?

Pėdkelnės yra delikatus gaminys, kurio užsidėjimas reikalauja šiek tiek kantrybės ir dėmesio. Prieš maunantis pėdkelnes apžiūrėkite rankų nagus – ar nėra įskilęs ar aštriai nulūžęs nagas. Jei tokiu nagu užkabinsite pėdkelnes – suplėšysite jas nepriklausomai nuo jų atsparumo pažeidimams.

Maunantis pėdkelnes patogiai atsisėskite, surinkite pėdkelnes tarp nykščių ir pirštų. Įkiškite į pėdkelnes vieną koją, vėliau kitą, švelniai truktelkite pėdkelnių apačias, kad jų galai priglustų prie pirštų galiukų. Švelniai užmaukite pėdkelnes iki kelių. Apžiūrėkite, kad jos nesiraukšlėtų, raštas nebūtų persisukęs. Tuomet atsistokite, švelniai užtraukite vienos, po to – kitos kojos pėdkelnių dalis iki sėdmenų, ir vėliau – jau užmaukite pėdkelnes iki pabaigos. Palyginkite persisukusias dalis, prispausdamos pėdkelnes visa delno plokštuma iš abiejų pusių. Maunantis pėdkelnes ar kojines stenkintės, kad jų neliestų nagai – tegul Jums padeda pirštų pagalvėlės.Dar kartą apžiūrėkit, ar pėdkelnės patogiai ir gerai prigulę prie pirštų, kulno, ar nepersisukęs raštas nei priekyje, nei gale. Rekomenduojama užsimovus pėdkelnes nupurkšti jas antistatiniu aerozoliu – taip išvengsite drabužių prilipimo prie kojų.

PĖDKELNIŲ PRIEŽIŪRA

Šiuolaikinės pėdkelnės, gaminamos iš kokybiškų medžiagų, tarnauja ilgus mėnesius. Ir dažniausiai jos nusidėvi ne tuomet, kai jas mūvite, o tuomet, kai jas nusiimate Pirmas ir didžiausias pėdkelnių priešas – skalbimo mašina. Būtent joje labiausiai išsipešioja, išsitampo ar net suplyšta pėdkelnės. Nedėkite pėdkelnių skalbti kartu su kitais drabužiais. Pėdkelnių ir kojinių skalbimui įsigykite specialų tinklinį maišelį, skirtą delikatiems skalbiniams. Įdėkite tiek pėdkelnių ar kojinių kiek nurodo maišelio gamintojas ir nesistenkite visko sugrūsti į vieną maišelį. Jeigu vienu metu skalbiate daug pėdkelnių – įsigykite kelis skalbimo maišelius.

Skalbiant skalbyklėje naudokite sintetiniams drabužiams arba švelnaus skalbimo programą. Stenkitės naudoti tik skystas, geriausia – neutralias skalbimo priemones. Nenaudokite balinimo priemonių, minkštiklių ir kitų priedų. Naudokite pačią silpniausią gręžimo programą. O jeigu norite, kad Jūsų pėdkelnės ar kojinės tarnautų dar ilgiau – skalbkite jas rankomis. Į vonelę pripilkite šilto vandens, įpilkite šlakelį plaukų kondicionieriaus ir išmaišykite vandenyje. Sumerkite pėdkelnes ir leiskite joms pamirkti 10-20min. Po to švelniai paskalaukite jas vonelėje ir išskalaukite švariame vandenyje. Viskas! Taip išskalbtos pėdkelnės tarnaus dar ilgai.

Pėdkelnes rekomenduojama saugoti atskirai nuo kitų drabužių – taip jos nesivels ir neišsipešios. Geriausia – nusipirkti plastikinę dėžutę, kurioje yra daug mažų skyrelių. Sudėkite atskirą porą į atskirą skyrelį.

parduotuvės:
PC „Europa“, Konstitucijos pr. 7A, Vilnius Vieta žemėlapyje
PC „Europa“ 2 aukštas, Avalynė ir aksesuarai moterims, Konstitucijos pr. 7A, Vilnius Vieta žemėlapyje
Laisvės al. 45, Kaunas Vieta žemėlapyje
Laisvės al. 51, Kaunas Vieta žemėlapyje
Laisvės al. 45, Kaunas Vieta žemėlapyje
H. Manto 11 A, Klaipėda Vieta žemėlapyje
Taikos g. 7 Druskininkai Vieta žemėlapyje